KENT KONSEYİ’NDEN ENGELLİLERE PSİKOLOJİK DESTEK

319

BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, ENGELLİ BİREYLERİN VE AİLELERİNİN YAŞADIĞI PSİKOLOJİK VE BEDENSEL RAHATSIZLIKLARINA ÇÖZÜM ÜRETMEK AMACIYLA VM MEDİKALPARK HASTANESİ İLE BİRLİKTE PANEL DÜZENLİYOR

20 ARALIK 2016

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ’NDEN ENGELLİLERE PSİKOLOJİK DESTEK
-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, ENGELLİ BİREYLERİN VE AİLELERİNİN YAŞADIĞI PSİKOLOJİK VE BEDENSEL RAHATSIZLIKLARINA ÇÖZÜM ÜRETMEK AMACIYLA VM MEDİKALPARK HASTANESİ İLE BİRLİKTE PANEL DÜZENLİYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, yaşadıkları hastalıklar sebebiyle kendilerini hayattan soyutlayan ve güven duygusu azalan engelli bireylerin ve aileleri, uzman hekimlerle buluşturarak topluma tekrar kazandırıyor ve özgüven aşılıyor.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, engelli bireylerin ve ailelerinin yaşadığı psikolojik ve bedensel rahatsızlıklarına çözüm üretmek amacıyla VM Medikalpark Hastanesi ile birlikte panel düzenliyor. Engelli bireylerin ve ailelerinin ilgi gösterdiği toplantıların ilkine Uzman Klinik Psikoloğu Gözde Nilüfer konuk oldu. ‘Engelli bireylerde psikolojik sorunlar ve çözüm yolları’ konulu panelde konuşan Gözde Nilüfer, engelli bireylerin ve ailelerinin yaşayabileceği olası psikolojik sıkıntılar, psikolojik süreçler, engelli bireyler hakkındaki yanlış düşünce, inançlar ve bunlarla baş etme yolları hakkında bilgiler verdi. Katılımcıların sorularını da cevaplayan Nilüfer, çözüm yolları konusunda yardımcı oldu.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi İbrahim Sönmez, her ayın son perşembe günü VM Medikalpark Hastanesi’nin desteğiyle engelli vatandaşları alanında uzman doktorlarla buluşturacaklarını söyledi. Projenin mayıs ayına kadar süreceğini belirten Sönmez, herkesi toplantılara katılmaya davet etti.
VM Medikalpark Pazarlama Müdürü İrfan Doğan ise, anlamlı bir proje yer aldıkları için mutluluk duyduklarını belirtti. Bursa Kent Konseyi’ni yakından takip ettiklerini dile getiren Doğan, Engelliler Meclisi’yle birlikte birçok projeyi hayata geçireceklerini dile getirdi.

Programın sonunda Engelliler Meclisi Başkanı Sönmez ve Yürütme Kurulu üyesi Harun Tunç tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.