BURSA ENGELLİLER MECLİSLERİNİ BULUŞMASI

193

BURSA KENT KONSEYİ, ENGELLİLER MECLİSLERİNİ TOPLADI
-BURSA İLİNDE FAALİYET GÖSTEREN ENGELLİLER MECLİSİ, BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin düzenlediği toplantıda Bursa ilinde faaliyet gösteren engelliler meclisleri bir araya geldi.

Bursa Kent Konseyi ofislerinde düzenlenen buluşmaya Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Orhangazi, Gürsu, Karacabey, Orhaneli, İznik, Keles, Kestel ilçelerine faaliyet gösteren engelliler meclislerinin başkan ve yürütme kurulu üyeleri katıldı. Bursa Kent Konseyi tanıtım filmi ile başlayan buluşma ilçelerde faaliyet gösteren engelliler meclislerinin tanıtımları ile devam etti. Toplantının ikinci bölümü ise engelli sorunlarının çözüm önerilerinin yer aldığı atölye çalışmaları yapıldı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, Bursa’da engelliler alanında çalışan birçok STK ve gönüllü kuruluş bulunduğunu söyledi. Sönmez, “Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi olarak görevimiz bütün sesleri bir araya toplamaktır. Kapımız herkese açık. Bizler birlik olup gücümüzü kamuoyuna göstermeliyiz. Engelli STK’ları Buluşmaları kapsamında ilimizde bulunan ve engelli için çalışan kurumları bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu birliktelikler sayesinde engelli sorunlarına yönelik daha ayakları yere basar projeler ile çözüm odaklı faaliyetler yapmayı planlıyoruz. Bu kapsamda bazı dernekleri ve engelli meclislerini ziyaret etmiştik. Bu faaliyetleri hızlandırmak için Bursa ilinde faaliyet gösteren engelliler meclislerini topladık” dedi.