EN ÖZEL TÜRKÜLER ANNELER İÇİN

391

-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ’NİN KALBİN RİTMİ GRUBU VE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU GÖSTERDİĞİ PERFORMANS İLE PROFESYONELLERE TAŞ ÇIKARTTI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen ‘Engelliler Haftası ve Anneler Günü’ konserinde Kalbin Ritmi Grubu ve Türk Halk Müziği Korosu gösterdiği performans ile Bursalı sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda ‘Engelliler Haftası ve Anneler Günü’ nedeniyle konser düzenledi. Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyesi İpek Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı geceye, Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak, Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, Engelliler Şube Müdürü Pelin Feymi, dernek başkanları, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Bursalıların büyük ilgi gösterdiği program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nı BUSMEK işaret dili kursu öğrencileri de işaret diliyle okudu. Programın ikinci bölümü ise Kalbin Ritmi Grubu’nun gösterisiyle devam etti. Cuma Çimen’in ritim şefliğinde çeşitli müzik aletleriyle sahne alan Kalbin Ritmi Grubu, çaldıkları şarkılarla hem doyasıya eğlendi, hem de izleyenleri eğlendirdi.

Programın son bölümde ise Engelliler Meclisi üyeleri tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu, şef Kemal Kamalı önderliğinde sahneye çıktı. Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü orkestrasının eşlik ettiği konserde, engelliler tarafından Türk Halk Müziği’nin sevilen eserleri solo ve koro şeklinde seslendirildi. Sahne alan solistler, ‘İndim Havuz Başına’, ‘Şu Dağlar Tepe Tepe’, ‘Testi İçinde Pekmez’ ve ‘Söğüt Dalı’ gibi şarkıları sanatseverlerle beraber seslendirdi.

Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak ise Engelliler Meclisi çalışmaları ile gurur duyduklarını ifade etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla eğitmeden spora, kültürden sanata her alanda çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatan Toprak, konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti ve tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, seslerini her alanda duyurmak için gayret sarf ettiklerini söyledi. Önlerine çıkan her engeli aşmaya hazır olduklarını vurgulayan Sönmez, engelliler tarafından oluşturulan Kalbin Ritmi Grubu’nun 7 yıldır, Türk Halk Müziği Korosu’nun ise 12 yıldır başarılı çalışmalara imza attığını ifade etti. Engelli çocuğu olan annelerin daha değerli olduğunu dile getiren Sönmez, çocuklarını Engelliler Meclisi’ndeki eğitimlere getiren tüm anne ve babalara teşekkür etti.

Programda Engelliler Meclisi üyesi İlhan Uygun annesi Fatma Uygun’a Yılın Annesi Ödülü’ verildi. Programın sonunda protokol üyeleri tarafından koro şefi Kemal Kamalı’ya, ritim grubu eğitmeni Cuma Çimen’e, BUSMEK işaret dili tercümanı Gökçe Çayır’a ve BUSMEK Güzellik ve saç bakım hizmetleri eğitmeni Pelin Nalcı Menteş’e çiçek takdim edildi.