Engelliler Meclisi, Sönmez’le Devam Dedi

280

Engelliler Meclisi, Sönmez’le devam dedi

BURSA –  Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda mevcut başkan İbrahim Sönmez, oy birliğiyle tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Muradiye gerçekleştirilen Engelliler Meclisi Olağan Seçimli Genel Kuruluna, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, Engelliler Meclisi üyeleri, engelli bireyler ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda Divan Kurulu Başkanlığı’na Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Divan Kurulu üyeliklerine ise Şaziye Uysal ve Melih Bozlak seçildi.

Genel kurulun açılışında konuşan Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, 2008’deni beri başkanlığını yürüttüğü Engelliler Meclisi’nde güzel işlere imza attıklarını, güzel arkadaşlıklar oluşturduklarını söyledi. Tüm katılımcılarla büyük bir aile gibi olduklarını belirten Sönmez, tüm faaliyetlerin yüksek katılımla yapmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, gösterdiği emeklerden dolayı Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ile yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti. Orhan, “İbrahim Sönmez kardeşimin, Engelliler Meclisi çatısı altında bu şehir ve ülke için güzel hizmetler yaptığına inanıyorum. Engelliler Meclisi, Türkiye’ye örnek çalışmalar yapıyor. Bizler de kendileriyle gurur duyuyoruz. Programların dolu dolu geçmesi Bursa Kent Konseyi’nin ve Engelliler Meclisi’nin güzel çalışmalar yaptığını gösteriyor. Engelli kardeşlerimizin yaptığı çalışmalar bizleri de motive ediyor. Hep birlikte faydalı işlere imza atmayı sürdüreceğiz. Yeni seçilecek yönetimi kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından oylamanın açık yapılmasına karar verildiği seçimlere geçildi. Mevcut başkan İbrahim Sönmez, tüm katılımcıların oylarını alarak tekrar başkanlığa seçildi.

İbrahim Sönmez başkanlığındaki yeni yönetimde, Ayhan Zenbilci, Can Şimşek, Emek Yılmaz, Emrah Düzlüce, Feryal Önen, Gülşah Güler, Harun Tunç, İpek Öztürk, İsmail Taş, Mecbure Güneri, Mustafa Tıkız, Orhan Koca, Özgür F. Havados, Savaş Akıncıoğlu, Serap Vural Saygı, Şenay Tonya, Uğur Saçıntı ve Zeynep Aktan yer aldı.