ENGELLİLER MECLİSİ TAVLA TURNUVASI DÜZENLEDİ

216
ENGELLİLER MECLİSİ TAVLA TURNUVASI DÜZENLEDİ

Tarih:18.11.2016 15:44:07

BU YIL BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN 14.’SÜ DÜZENLENEN TAVLA TURNUVASINDA, ZARLAR BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN ATILDI.

18 KASIM 2016

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLER MECLİSİ TAVLA TURNUVASI DÜZENLEDİ
– BU YIL BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN 14.’SÜ DÜZENLENEN TAVLA TURNUVASINDA, ZARLAR BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN ATILDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelliler Meclisi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen tavla turnuvasında dostluklar pekişti.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Merinos Kongre Kafe’de 14.’sü gerçekleştirilen tavla turnuvası Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez’in ilk zarı atmasıyla başladı. Renkli görüntülere sahne olan turnuvada engelli vatandaşlar dayanışma için zar attı.
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, topluma faydalı çalışmalar yaparak Türkiye’ye örnek olmaya çalıştıklarını ifade etti. Engelli vatandaşların meclis çalışmalarına katılarak sosyalleştiklerini vurgulayan Sönmez, Bursa’nın özellikle engelliler konusundaki atılımlarıyla önde bir şehir olduğunu ve insanları mutlu etmek için çalıştıklarını dile getirdi.

3 gün sürecek olan turnuvada engelli bireyler doyasıya eğleniyor. Toplam 4 tur üzerinden gerçekleştirilen turnuvaya 24 kişi katılıyor.