ENGELLİLER MECLİSİ YENİ DÖNEME HIZLI BAŞLADI

241

BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, 2016-2017 SEZONUNUN İLK TOPLANTISINI YAPARAK ÇALIŞMALARINA START VERDİ.

31 EKİM 2016

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLER MECLİSİNDE YOĞUN MESAİ
-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, 2016-2017 SEZONUNUN İLK TOPLANTISINI YAPARAK ÇALIŞMALARINA START VERDİ.
-TOPLANTIYA BURSA MİLLETVEKİLİ BENNUR KARABURUN DA KATILDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen 2016-2017 sezonunun ilk toplantısına engelli bireyler yoğun ilgi gösterdi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi yeni yıl çalışmalarına start verdi. Bursa Kent Konseyi Koza Salonunda düzenlediği sezonun ilk toplantısına Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, Yürütme Kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve engelli bireyler katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Bennur Karaburun, Bursa Kent Konseyi Engelliler meclisi toplantılarının her dönem çok verimli geçtiğini söyledi. Karaburun, “Burada çok faydalı bir ortam oluşturan Bursa Kent Konseyi Başkanımıza ve Engelliler Meclisi Başkanına çok teşekkür ediyorum. Görüyorum ki bu toplantılarda engelli bireylerin karşılaştığı problemler açığa çıkıyor ve çözümler aranıyor. Toplantı süresince aldığımız notlar doğrultusunda sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız. Daha sık sizlerle olmaya gayret göstereceğim” dedi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, 2016 -2017 sezonunun faaliyetlerini anlattığı konuşmasında, Engelliler Meclisinin Türkiye’de çok farklı bir konumda olduğunu, yapılan çalışmalarla engellilerle ilgili faaliyet yapan kurumlara öncü olduklarını belirtti. Yeni yılda da rutin faaliyetler ile birlikte konserler, kültürel etkinlikler, birçok toplantı ve eğitimlerin yer alacağını belirten Sönmez; “Sizlerde deneyim ve birikimlerinizle Bursa’ya bir şeyler katmak istemez misiniz? Bizler Yerel Gündem 21 sürecinden beri yani 19 yıldır her Perşembe saat 18.00’da toplanıp görüşlerimizi dile getiriyoruz. Sizlerde toplantılarımızda yer alarak faaliyetlerimize destek olmak isterseniz kapımız sonuna kadar açık” diyerek Engelliler alanında çalışma yapmak isteyen engelli, engelsiz bireylere çağrıda bulundu.

Yeni dönemle birlikte 2005 yılından beri her Salı saat 19.00’da yapılan Türk Halk Müziği korosu çalışmaları, 2011 yılından beri her Cuma saat 19.00’da yapılan Ritim Gurubu çalışmaları da başlarken gruplara katılmak isteyen bireyleri çalışma saatleri içinde Bursa Kent Konseyi salonlarında olmasının yeterli olacağı belirtildi.