ENGELLİLER MECLİSİ’DEN MÜTHİŞ KONSER

183
ENGELLİLER MECLİSİ’DEN MÜTHİŞ KONSER

Tarih:22.02.2015 12:36:00

BURSA KENT KONSEYİ (BKK) ENGELLİLER MECLİSİ’NİN ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULAN TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU VE KALBİN DANSI’ GÖSTERİ EKİBİ, DÜZENLENEN KONSERDE HEM DOYASIYA EĞLENDİ, HEM DE İZLEYENLERİ EĞLENDİRDİ.

22 ŞUBAT 2015

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLER MECLİSİ’DEN MÜTHİŞ KONSER
– BURSA KENT KONSEYİ (BKK) ENGELLİLER MECLİSİ’NDEN ÇOŞKU DOLU KONSER.
– BURSA KENT KONSEYİ (BKK) ENGELLİLER MECLİSİ’NİN ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULAN TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU VE KALBİN DANSI’ GÖSTERİ EKİBİ, DÜZENLENEN KONSERDE HEM DOYASIYA EĞLENDİ, HEM DE İZLEYENLERİ EĞLENDİRDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi’nin üyeleri tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği konseri ve ‘Kalbin Dansı’ gösterisinde, engelli bireyler ve aileleri doyasıya eğlendi.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’ndaki konsere, engelli vatandaşlar ve aileleri büyük ilgi gösterdi. BKK Engelliler Meclisi üyesi İpek Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı gecede, geçtiğimiz günlerde öldürülen Özgecan Aslan ve katledilen kadınlar anılarak benzer üzücü olayların tekrar yaşanmaması temenni edildi. Gece, Engelliler Meclisi üyesi Eda ve Tuğba’nın özgün dans gösterisiyle başladı. Şarkının ritmine kaptırarak dans eden engelli gençler, izleyenlerden büyük alkış aldı. Daha sonra sahne alan Kalbin Dansı gösteri grubunun üyeleri, sergiledikleri gösteriyle hem eğlendi, hem de salonu dolduranları eğlendirdi. Birbirinden zor dans figürlerini sergileyen engelliler, sahnede müziğin ritmiyle doyasıya eğlendi. Gösterinin üçüncü bölümünde ise engelli bireyler, anne ve babalarıyla sahneye çıkarak dans gösterisi sergiledi. Müziği başarıyla ayak uyduran engelliler ve aileleri, izleyenlerden alkış aldı.

Programın ikinci bölümünde Engelliler Meclisi üyeleri tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu, şef Kemal Kamalı önderliğinde sahneye çıktı. Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü sanatçılarının da enstrümanlarıyla eşlik ettiği konserde, engelliler tarafından solo ve koro şarkılar seslendirildi. Kimi zaman hareketli şarkılarla salonu eğlendiren engelliler, kimi zaman hüzünlü şarkılarla katılanları duygulandırdı. Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Eğitmeni Nilüfer Göl’ün de şarkılarıyla renklendirdiği konserin sonunda, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülakadir Karlık, BKK Başkanı Semih Pala ve Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Ümit Korkmaz tarafından dans eğitmenlerine, sponsorlara ve orkestra şefi Kemal Kamalı’ya çiçek ve teşekkür belgesi takdim edildi.

BKK Başkanı Semih Pala, Engelliler Meclisi’nin Türkiye’ye ve Bursa’ya örnek bir program düzenlediğini söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin 4 Meclisi, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllüsüyle beraber Türkiye’nin en aktif ve en güçlü kent konseyi olduğunu belirten Pala, “Engelliler Meclisi, Türkiye’de benzeri olmayan çalışmalar yapıyor. Yöneticiler olarak bizler iyi şekilde organize ediyoruz. Gelen istek ve düşünceleri karşılıyoruz. Böylece başarı geliyor. Türkiye’nin en güçlü kent konseyinin ve gönüllülerinin başkanı olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tüm çalışmaların olmasında en büyük katkı Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkanı Recep Altepe’nindir. Büyükşehir Belediyesi’nin ve Bursa Kent Konseyi’nin uyumlu çalışması sonucu güzel işler ortaya çıkıyor. Engelli kardeşlerimizin, hayatta engelleri aşmasında elimizden geldiği kadar katkı veriyoruz. Biraz imkan verilince tüm engelleri aşıyorlar. Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ve ekibine, engellilere dans eğitimi veren eğitmenlere teşekkür ediyorum” dedi.

BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, engellilerin önünde sanıldığı engel bulunmadığını ifade etti. Seslerini duyurmak için hiçbir şeyi engel görmediklerini anlatan Sönmez, düzenledikleri programlarla sosyal hayatın içerisinde olduklarını gösterdiklerini dile getirdi. İmkan verildiği takdirde engellilerinde her işin üstesinden geleceğini aktaran Sönmez, beyinlerdeki engelli herkesin aşmasını istedi. Türk Halk Korusu’nun 10 senedir çalıştığını hatırlatan Sönmez, çocuklarını Engelliler Meclisi’ndeki eğitimlere getiren tüm anne ve babalara teşekkür etti. Sönmez, sokaklarda engelliler adına dergi satan veya para toplayanlara kimsenin kanmamasını, paraların engellilere ve yakınlarına ulaşmadığını vurguladı.