Engelliler Meclisi’nden Yeni Sezona Merhaba

687

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelliler Meclisi, düzenlediği geniş katılımlı toplantı ile yeni sezona merhaba dedi.

Engellilerin toplum içinde eğitim ve üretim kapasitelerinin geliştirilmesi ve toplumsal yaşam içinde daha fazla yer almalarının sağlanması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 2022-2023 sezonu çalışmalarına start verdi. Bursa Kent Konseyi Koza Salonda düzenlenen toplantıya Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muammer Doğan, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Burkent Genel Müdürü Ahmet Avcı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Yasemin Şavşatlı, Engelliler Meclisi yürütme kurulu üyeleri, engelli dernekleri başkanları ve üyeler katıldı.

Yeni sezona merhaba toplantısı, Engelliler Meclisinin tanıtımı, geçmiş ve yeni dönem faaliyetleri hakkında bilgilendirme ile başladı.

Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, “Bursamıza ve ülkemize örnek çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımızla halka dokunup neye ihtiyaç varsa onu sizlere sunmaya çalışıyoruz. Eğitim ihtiyacınız ise kurslar, eğlence ise konserler, sosyalleşmek içinse ise geziler, haklarınıza erişemiyorsanız çalıştaylar düzenliyoruz. Daha fazla katılımcı, daha fazla kişiye dokunmak, daha renkli bir kitleyi barındırmak, daha verimli toplantılar geçirmeyi sağlar. Sizler bizleri buralarda yalnız bırakmadıkça, bizlerin sesleri daha gür çıkacak, daha faydalı işler yapacağız. Tüm haziruna yoğun katılımları için teşekkür ederim” dedi.

Engelliler Meclisi tarafından gerçekleştirilen kurslara linkte yer alan formu doldurarak başvurabilirsiniz.

https://www.bursaengellilermeclisi.org/yenidonem/

Bedensel Engelliler İçin Masa Tenisi

Görsel Sanatlar Atölyesi

Drama Atölyesi Gurubu

Ritim Grubu

Senaryo Atölyesi

Tiyatro Atölyesi

Türk Halk Müziği Korosu ve Türk İşaret Dili Kursu