ENGELLİLER MECLİSTEN MUHTEŞEM 10. YIL KUTLAMASI, NİCE 10 YILLARA

250
ENGELLİLER MECLİSİ THM KOROSU’NUN 10. YILINI KUTLADI

Tarih:20.05.2016 12:06:02

BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, DÜZENLEDİĞİ KONSERLE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KURULUŞUNUN 10. YILINI KUTLADI.

20 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLER MECLİSİ THM KOROSU’NUN 10. YILINI KUTLADI
-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, DÜZENLEDİĞİ KONSERLE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KURULUŞUNUN 10. YILINI KUTLADI.
-ENGELLİ BİREYLERDEN OLUŞAN KALBİN RİTMİ GRUBU, KALBİN DANSI GRUBU VE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU GÖSTERDİĞİ PERFORMANS İLE PROFESYONELLERE TAŞ ÇIKARTTI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen ‘10. Yıl Konseri’nde Kalbin Ritmi Grubu, Kalbin Dansı Grubu ve Türk Halk Müziği Korosu gösterdiği performans ile Bursalı sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda Türk Halk Müziği korosunun kuruluşunun 10. yılı anısına konser düzenledi. Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyesi İpek Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı geceye, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe adına Muhsin Özlükurt, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Program, Kalbin Dansı Grubu’nun gösterisiyle başladı. Eğitmen Emine Basit önderliğindeki dans figürlerini başarıyla yapan engelliler, büyük alkış aldı. Anne ve engelli çocuklarının dansı ise salonda bulunanlara duygusal anlar yaşattı. Daha sonra Cuma Çimen’in ritim şefliğinde çeşitli müzik aletleriyle sahne alan Kalbin Ritmi Grubu, çaldıkları şarkılarla hem doyasıya eğlendi, hem de izleyenleri eğlendirdi.

Konserin son bölümde ise Engelliler Meclisi üyeleri tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu, şef Kemal Kamalı önderliğinde sahneye çıktı. Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü orkestrasının eşlik ettiği konserde, engelliler tarafından solo ve koro şarkılar seslendirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası sanatçılarından Nilüfer Göl ile Bahtiyar Özdemir’in programa konuk sanatçı olarak katıldı. Göl ve Özdemir, seslendirdiği eserler ile izleyicileri mest etti.

Programda Engelliler Meclisi üyesi Dilek Barman’ın annesi Ayşe Barman’a ‘Yılın Annesi Ödülü’ verildi. Dans eğitmeni Emine Basit’e, ritim şefi Cuma Çimen’e, orkestra şefi Kemal Kamalı’ya ile destekçilere çiçek takdim ve teşekkür belgesi takdim edilirken koroya emeği geçmiş şefler de unutulmadı. Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Korosu eski orkestra şefleri Erdinç Ertüzün ve Mehtap Takmaklı’ya, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ve Muhsin Özlükurt tarafından çiçek takdim ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’nin destek ve himayeleri ile Bursa Kent Konseyi’nin adından söz ettirmeye devam edeceğini söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin 30 çalışma grubu, Kadın, Gençlik, Çocuk ve Engelliler olmak üzere 4 meclis ve yüzlerce gönüllüsüyle birbirinden değerli çok güzel işlere imza attığını ifade eden Çepni, “Bursa Kent Konseyi, sanatsal ve kültürel çalışmalarının yanı sıra sanayi, ticaret, sağlık ve çevre gibi birçok konuda Türkiye’ye rol model olmaya devam ediyor. Dört meclisimizden biri olan Engelliler Meclisi, büyük ses getiren çalışmalara imza atıyor. Engelli KPSS kursları, Mektup Yarışması ve yaptığı bilgilendirme toplantılarının yanı sıra düzenlediği farklı birçok program ile Türkiye’ye örnek oluyor. Bugün burada kalbi engelsiz insanların güzel çalışmalarını izleyeceğiz. Engelsiz yüreklerin neler yapabileceğini bir kez daha görmüş olacağız. Bugün ayrıca Kurtuluş Savaşımızın meşalesi olan, ilk kıvılcımı olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’dan başlattığı özgürlük mücadelesinin de yıl dönümünü kutluyoruz. Vatanımız ve bayrağımız uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Engelliler Meclisimiz böylesine güzel bir etkinliği anlamlı bir günle buluşturdu. 10. Yıl Konseri programının düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe adına konuşan Muhsin Özlükurt, engelli bireylerin kendileri için baş tacı olduğunu söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’nin engelli bireylere önem verdiğini ve çalışanlarını da bu şekilde yönlendirdiğini ifade eden Özlükurt, “Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ve ekibini kutluyorum. Başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Bu akşam gerçekten anlamlı bir program düzenleniyor” dedi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, seslerini her alanda duyurmak için çalıştıklarını söyledi. Önlerine çıkan her engeli aşmaya hazır olduklarını belirten Sönmez, engelliler tarafından oluşturulan Kalbin Ritmi, Kalbin Dansı ve Türk Halk Müziği Korosu’nun başarılı işlere imza attığını ifade etti. Engelli çocuğu olan annelerin daha değerli olduğunu dile getiren Sönmez, çocuklarını Engelliler Meclisi’ndeki eğitimlere getiren tüm anne ve babalara teşekkür etti.