Futbol Engel Tanımıyor

283

FUTBOL ENGEL TANIMIYOR

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi olarak daha önce ayağına top değmemiş engeli olan bireylerin futbolla tanışmasını sağlamak. Engellilerin, futbolu hayatlarına renk katacak bir spor olarak görmelerini sağlayıp engeli olan bireylerin de futbol oynayabileceğini, bu dallarda başarılı olabileceğini ve gündelik hayata adapte olmalarında sporun ne kadar faydalı bir araç olduğunu göstermek istiyoruz.

Futbol oynayarak daha sağlıklı, psikolojik olarak daha mutlu, bağımsız hareketlerini geliştiren ve kendine güvenen bireyler olarak hayatlarına devam etmelerinde sosyalleşme ve iyileşme süreçlerine yardımcı olmaktır amacımız.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri Programının İçerisinde Olan Gösteri Maçı Organizasyonlarında Bursa Kent Konseyi Engelliler meclisi Futbol takımı ile OSYEG Görme Engelliler Spor Kulübü, futbol takımı ile gösteri maçı oynandı maçın amacı engellilerin her yerde olduğunu göstermek hayatın içinde bizlerinde yaşadığımızı yetkililere göstermek önümüzdeki engellileri kaldırmalarını sağlamak. Ortak Çalışmalarından DolayıOSYEG Görme Engelliler Spor Kulübüne teşekkür Ederiz.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Futbol Takımı İle OSYEG Görme Engelliler Spor Kulübü, karşılaştı karşılaşma 4-2 bursa kent konseyi engelliler meclisin üstünlüğü ile sona erdi. emeği gecen herkese teşekkür ederim.
saat : 13-00 da OSYEG Görme Engelliler Spor Kulübünün bayanlar ve erkekler sporcuların Gol Bol Gösteri Maçı ile başladı saat 13:45 de de futbol maçı başladı bütün futbolcuları kutlarım bizler sporda da var oldugumuzu gösterdik.