Kent Konseyi gönülllülerine ilk yardım eğitimi

203

Kent Konseyi gönülllülerine ilk yardım eğitimi

BASIN BÜLTENİ

Kent Konseyi gönülllülerine ilk yardım eğitimi
– Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi üyeleri ilk yardım eğitimi aldı.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi üyeleri, Kızılay Bursa Şubesi yetkililerinden ilk yardım eğitimi aldı.

Bursa Kent Konseyi Koza Salonu’nda düzenlenen ilk yardım eğitimine, BKK Başkanı Semih Pala, BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ile Kent Konseyi Gönüllüleri Şebnem Sakder Yılmaz ve NLP Uzmanı Sibel Kayaaslan katıldı. BKK Başkanı Semih Pala, Engelliler Meclisi’nin topluma faydalı işler yaptığını söyledi. Meclis üyelerine teşekkür eden Pala, “Bursa Kent Konseyi olarak gönüllü katılımcılarımızla Türkiye’ye örnek işler yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük ve en güçlü kent konseyi olarak yılda 1500’ü aşan faaliyete imza atıyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek. Gönüllülerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Eğitime katılanlara, maket üzerinde ilk yardımın nasıl yapılacağını gösteren Kızılay Eğitmeni Zuhal Özer, bilinçli müdahaleyle yaralanmalara bağlı ölümlerde oranların azaltılabileceğini belirtti. Ölümlerin yüzde 10’unun ilk 5 dakikada, yüzde 50’sinin ise ilk yarım saat içinde yaşandığını anlatan Özer, bilinçli ilk yardımla yüzde 50’lik oranın aşağıya çekilebileceğini aktardı.