ARTIK ENGELLİLER KENDİ ARAÇLARINI KENDİ TAMİR EDECEK

252

ARTIK ENGELLİLER KENDİ ARAÇLARINI KENDİ TAMİR EDECEK

Bursa kent konseyi engelliler meclisinin fikir sahibi olduğu, AKÜLÜ SANDALYE TAMİR (KENYAP) PROJESİ Küresel girişimci engelliler derneği ve büyükşehir belediyesi ortaklığında, proje  fomara cağrı düğün salonu binasının zemin katında hem tamir atölyesi hemde eğitim salonu olarak hayata geçti. Tamir atölyesine yardım melekleri tarafından atölyenin demirbaşları temin edilerek, tamir atölyesi açıldı. 1 yıldan bu yana atölyede  gönüllü olarak engelli iki arkadaşımız Nafiz SOFTA ve Naciye DEMİR  çalışmakta. Engellilerin araçlarını ücretsiz tamir ediyorlar.

Bu proje kapsamında işkurun desteğiyle 9 engelli arkadaşımıza da ayrıca AKÜLÜ SANDALYE TAMİR VE BAKIM (KENYAP) eğitimi verildi. Şuan 9 engelli arkadaşımız kendi akülü araçlarının tamir ve bakımını yapabiliyor. 9 arkadaşımız kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olarak belge almaya hak kazandılar.

Bursa kent konseyi engelliler meclisi olarak böyle projelerle örnek olmaya devam edeceğiz. Bizler sadece Bursa’’ya örnek olmuyoruz. Başka İL VE İLÇELERE de  örnek olmaya devam edeceğiz.

Küresel girişimci engelliler derneği ve büyükşehir belediyesi ile ortaklaşa ikinci kursu açmak için hazırlıklara başladık yılbaşından sonra işkurun desteğiyle kursu başlatacağız.

Sevgi ve saygılarımızla

ENGELSİZ BURSA İÇİN ELELE GÖNÜL GÖNÜLE…