İŞİTME ENGELLİLER İÇİN HAYAT DAHA KOLAY HALE GELİYOR

234

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN HAYAT DAHA KOLAY HALE GELİYOR

BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, OSMANGAZİ HALK EĞİTİM MERKEZİ CE ZAFER PLAZA İŞBİRLİĞİYLE HAYATA GEÇİRİLEN ‘DUYMAYANLARA DUYURALIM PROJESİ’ DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISI İLE KAMUOYUNA TANITILDI.

02 ARALIK 2015

BASIN BÜLTENİ

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN HAYAT DAHA KOLAY HALE GELİYOR
-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, OSMANGAZİ HALK EĞİTİM MERKEZİ CE ZAFER PLAZA İŞBİRLİĞİYLE HAYATA GEÇİRİLEN ‘DUYMAYANLARA DUYURALIM PROJESİ’ DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISI İLE KAMUOYUNA TANITILDI.

BURSA – İşitme engelli bireylerin herkesle eşit şartlarda yaşaması için hayata geçirilen ‘Duymayanlara Duyuralım’ projesi kamuoyu ile paylaşıldı.

İşitme ve konuşma engeli olan bireylere daha konforlu bir alışveriş deneyimi sunmak için Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi ve Zafer Plaza işbirliğiyle hayata geçirilen ´Duymayanlara Duyuralım Projesi´ tanıtım toplantısı Zafer Plaza Kahve Dünyası’nda yapıldı. Toplantıya Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Keskin, Zafer Plaza AVM Müdürü Murat Sönmez, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ömer Bozkurt, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ve Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Kuşku katıldı.

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, projenin işitme engellilerin sosyal yaşam içindeki engellerinin azaltılmasına katkı sağlama amacıyla geliştirildiğini ifade etti. Bursa Kent Konseyi’nin dezavantajlı grupların sorunlarının çözümüne öncelik verdiğini ifade eden Keskin, “Özellikle Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi aracılığıyla tüm engel gruplarındaki engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşam içinde sağlıklı bireylerle eşit koşullarda yaşama hakkı bizler için büyük önem arz ediyor. Zafer Plaza’ya engellileri sosyal hayata çekmek için atmış olduklarını bu adımdan dolayı kutluyorum. Diğer özel sektör firmalarına örnek olmasını diliyorum” dedi.

Zafer Plaza AVM Müdürü Murat Sönmez ise, işitme ve konuşma engeli bulunan bireylerin alışveriş merkezinde iletişim konusunda sıkıntı çektiklerini fark ettiklerini söyledi. Sönmez, “İşitme ve konuşma engeli bulunan ziyaretçilerimizle iletişim kurabilmek, onlar için alışverişi keyifli konforlu ve etkileşimi yüksek bir aktiviteye dönüştürmek için Zafer Plaza AVM’de bulunan mağaza personelleri ve çalışanlarımıza işaret dili eğitimleri vermeye başlıyoruz. Alışveriş merkezimizin mağaza ve hizmet noktalarında işitme ve konuşma engeli olan misafirlerimizin daha konforlu ve keyifli bir atmosferde alışveriş deneyimi yaşamalarını hayal ediyoruz. Proje kapsamında eğitimlerini başarıyla tamamlayarak ‘işaret diliyle konuşacak’ personellerin bulundukları noktada görev yaparken kolayca tanınabilmesi için özel olarak tasarlanmış rozetleri taşıyacaklar” şeklinde konuştu.

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ömer Bozkurt, böyle anlamlı bir projeye katkı sağladıkları için mutluluk duyduğunu ifade etti. Bozkurt, “5 yıldır işaret dili eğitimi verdiklerini ve her geçen gün talebin arttığını sözlerine ekledi.