ENGELLİLER MECLİSİ’NDEN PETANK TURNUVASI

231
ENGELLİLER MECLİSİ’NDEN PETANK TURNUVASI

Tarih:07.12.2015 08:58:33

BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ KAPSAMINDA PETANK TURNUVASI DÜZENLEDİ.

07 ARALIK 2015

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLER MECLİSİ’NDEN PETANK TURNUVASI
-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ KAPSAMINDA PETANK TURNUVASI DÜZENLEDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen Petank Turnuvası’nda engelli bireyler hünerlerini sergiledi.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Engelliler Meclisi, Reşat Oyal Kültürparkı Bocce sahasında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında Petank Turnuvası düzenledi. Üçlü, ikili ve tek kişiden oluşan takımların özel misketleri belirli bir mesafeye fırlatarak diğerler misketleri vurmaya çalışmasıyla oynanan petank turnuvasında bir araya gelen engelli bireyler, yeteneklerini sergiledi. Bocce (Petank) Milli Takım Antrenörü Ahmet Yaratılmış eşliğinde turnuvaya katılan 50’ye yakın engelli sporcu, hayat dolu tavırlarıyla dikkat çekti.

Bursa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Lütfi Taşcı, Engelliler Meclisi’nin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ günü kapsamında çok anlamlı bir çalışmaya imza attığını söyledi. Taşcı “Engelliler meclisimiz tarafından kurulan Petank takımımız, Türkiye’ye örnek bir çalışma. Engellilerin önündeki engellerin kaldırılmasına ve engellilerin rehabilitasyonuna yönelik her türlü çalışmanın içerisinde yer alacağız” dedi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise, engellilerin sosyal hayatta daha aktif rol almaları için mücadelelerini sürdürdüklerini dile getirdi. Sönmez, Petank engelli takımının diğer kentlere örnek olduğunu söyledi.

Turnuvanın sonunda dereceye girenlere Bursa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Lütfi Taşcı, tarafından ödülleri takdim edildi.