ENGELLER MECLİSİNDEN UNUTULMAZ GECE

203
ENGELLER SANATLA AŞILIYOR

Tarih:13.02.2016 10:42:35

BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, KALBİN RİTMİ GRUBU, KALBİN DANSI GRUBU VE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU’NDAN OLUŞAN ÜÇ AYRI GÖSTERİ DÜZENLEDİ.

13 ŞUBAT 2016

BASIN BÜLTENİ

ENGELLER SANATLA AŞILIYOR
-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, KALBİN RİTMİ GRUBU, KALBİN DANSI GRUBU VE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU’NDAN OLUŞAN ÜÇ AYRI GÖSTERİ DÜZENLEDİ.
-BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ, “KALBİ ENGELSİZ İNSANLARLA BİRLİKTE OLMANIN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ”
-BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN DESTEK VE KATKILARIYLA ENGELSİZ BİR BURSA’YI OLUŞTURMAYI AMAÇLADIKLARINI İFADE ETTİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Kalbin Ritmi Grubu, Kalbin Dansı Grubu ve Türk Halk Müziği Korosu’ndan oluşan üç ayrı gösteri düzenleyerek, Bursalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda konser düzenledi. Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyesi İpek Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı geceye, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Konser, eğitmen Emine Basit önderliğindeki Kalbin Dansı Grubu’nun gösterisiyle başladı. Dans figürlerini başarıyla yapan engelliler, hem doyasıya eğlendi, hem de aileleri eğlendirdi. Anne ve engelli çocuklarının dansı ise duygusal anlara sahne oldu. Daha sonra Cuma Çimen’in ritim şefliğinde çeşitli müzik aletleriyle sahne alan Kalbin Ritmi Grubu, çaldıkları şarkılarla büyük alkış aldı.

Konserin son bölümde ise Engelliler Meclisi üyeleri tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu, şef Kemal Kamalı önderliğinde sahneye çıktı. Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü sanatçılarının da enstrümanlarıyla eşlik ettiği konserde, engelliler tarafından solo ve koro şarkılar seslendirildi. Kimi zaman hareketli şarkılarla salonu eğlendiren engelliler, kimi zaman hüzünlü şarkılarla katılanları duygulandırdı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, her biri iyilik meleği olan engelsiz yüreklerin gerçekleştirdiği bu sevgi dolu programa katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Engelli bireylere her türlü emeği ve desteği veren ailelerini yürekten kutladığını söyleyen Çepni, engelsiz bir Bursa için çalıştıklarını ve bu konuda çok hassas olduklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Bursa Kent Konseyi’nin başarılı işlere imza attığını vurgulayan Çepni, “30 çalışma grubu, Kadın, Gençlik, Çocuk ve Engelliler olmak üzere 4 meclis ve yüzlerce gönüllümüz var. Ses getiren çalışmalara imza atan Engelliler Meclisimiz Türkiye’ye örnek faaliyetler gerçekleştiriyor. EKPSS kursları ve yaptığı bilgilendirme toplantılarının yanı sıra sayısız etkinlikler düzenleyen Engelliler Meclisi, 10 yıla yakın bir süredir ise Türk Halk Müziği konserleri icra ediyor. Kalbi engelsiz insanlarla birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Engelsiz yüreklerin neler yapabileceğini hep birlikte görüyoruz. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’ye de desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bursa’yı örnek şehir haline getirmek istiyoruz” dedi.

BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, seslerini her alanda duyurmak için çalıştıklarını söyledi. Önlerine çıkan her engeli aşmaya hazır olduklarını belirten Sönmez, engelliler tarafından oluşturulan Kalbin Ritmi, Kalbin Dansı ve Türk Halk Müziği Korosu’nun başarılı işlere imza attığını ifade etti. Engelli çocuğu olan annelerin daha değerli olduğunu dile getiren Sönmez, çocuklarını Engelliler Meclisi’ndeki eğitimlere getiren tüm anne ve babalara teşekkür etti. Sönmez, sokaklarda engelliler adına dergi satan veya para toplayanlara kimsenin kanmamasını, paraların engellilere ve yakınlarına ulaşmadığını vurguladı.

Konserin sonunda dans eğitmeni Emine Basit’e, ritim şefi Cuma Çimen’e, orkestra şefi Kemal Kamalı’ya ve destekçilere çiçek takdim ve teşekkür belgesi takdim edildi.