ENGELLİLERE GÜVENLİK SEMİNERİ

306

ENGELLİLERE GÜVENLİK SEMİNERİ

BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN SEMİNERDE, ENGELLİ BİREYLERE GÜVENLİK KONUSUNDA BİLGİLER VERİLDİ.

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLERE GÜVENLİK SEMİNERİ
– BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN SEMİNERDE, ENGELLİ BİREYLERE GÜVENLİK KONUSUNDA BİLGİLER VERİLDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından, Bursa Toplum Destekli Polis Merkezi işbirliğiyle düzenlenen seminer, engelli vatandaşları güvenlik tedbirleri konusunda bilgilendirdi.

Toplum desteklik müdürlüğünden polis Ahmet Bektaş, Bengü soyluçiçek düz, Murat biber ve Sedat Alaçam konuşmacı olarak katıldığı seminer, Bursa Kent Konseyi Koza Salonda gerçekleştirildi. Engelli Meclisi üyelerine ‘Toplum Destekli Polislik, telefonla dolandırıcılık, 155 ihbar hattı ve ‘Evden Hırsızlık’ konuları hakkında sunum yapan Acar ve Polat, hırsızlığa karşı alınması gereken tedbirleri anlattı, polisi ilgilendirdiği düşünülen ve tedbir alınmadığı takdirde suç oluşumuna sebep olabilecek her türlü konuda mahalle polisi ile irtibat kurulması gerektiğine dikkati çekti.
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, engelsiz bir yaşam alanı için üyeleriyle birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Bursa Toplum Destekli Polis Merkezi tarafından güvenlikle ilgili önemli bilgiler aldıklarını söyleyen Sönmez, Ahmet BEKTAŞ, Bengü SOYLUÇİÇEK DÜZ, Murat BİBER ve Sedat ALAÇAM değerli bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür etti. Seminerin sonunda teşekkür belgesi verdi.