ENGELLİLER MECLİSİ’NE ETKİLİ İLETİŞİM SEMİNERİ

232
ENGELLİLER MECLİSİ’NE ETKİLİ İLETİŞİM SEMİNERİ

BURSA KENT KONSEYİ (BKK) ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN ÜYELERİNE VE AİLELERİNE YÖNELİK ‘ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ’ KONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ.

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLER MECLİSİ’NE ETKİLİ İLETİŞİM SEMİNERİ

– BURSA KENT KONSEYİ (BKK) ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN ÜYELERİNE VE AİLELERİNE YÖNELİK ‘ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ’ KONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi, engelli bireylerin çevresiyle daha sağlıklı iletişim kurabilmesi ve olumsuz durumlarla başa çıkabilmeleri amacıyla ‘Etkili İletişim Teknikleri’ konulu toplantı düzenledi.

BKK Koza Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Engelliler Meclisi üyeleri ve aileleri katıldı. Psikolojik Danışman Sibel Kayaaslan, etkili iletişim teknikleri konusunda katılımcılara bilgiler verdi. İletişimin bireyler arasında bilgi alıp vermek amacıyla oluşturulan bir ilişkiler sistemi olduğundan bahseden Kayaaslan, etkili iletişimin önce kendini fark etmekle başladığını söyledi. Kişinin öncelikle ‘Ben kimim? Kendimin farkında mıyım? Kişisel gelişimim için neler yapabilirim? gibi soruları kendisine sorması ve cevaplaması gerektiğini belirten Kayaaslan, sen ve ben dilinin mutlaka iyi kullanılması gerektiğini anlattı. İletişimde ses tonunun önemine değinen Kayaaslan, iletişimin teknikleri, iyi bir iletişimci olmak için yapılması gerekenleri ve iletişimin özelliklerini anlattı.
BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise, engellilerin her alanda kendilerini geliştirebilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Tüm engelli bireylerin ve ailelerinin özgüven sahibi olmasını isteyen Sönmez, bilgi paylaşımlı toplantılar yaparak engellilerin kişisel gelişimine katkı sunacaklarını dile getirdi.
Toplantının sonunda BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez tarafından Sibel Kayaaslan’a teşekkür belgesi takdim edildi.