ENGELLİLERE FİNANSAL BİLİNÇ EĞİTİMİ

227

ENGELLİLERE FİNANSAL BİLİNÇ EĞİTİMİ

BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN PROGRAMDA ‘PARAMI YÖNETEBİLİYORUM’ PROJESİ KAPSAMINDA GENÇLERE FİNANSAL BİLİNÇ EĞİTİMİ VERİLDİ.

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLERE FİNANSAL BİLİNÇ EĞİTİMİ
-BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN PROGRAMDA ‘PARAMI YÖNETEBİLİYORUM’ PROJESİ KAPSAMINDA GENÇLERE FİNANSAL BİLİNÇ EĞİTİMİ VERİLDİ.
-BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ, “GENÇLİK MECLİSİMİZ, LİSE VE ÜNİVERSİTE ÇAĞINDAKİ GENÇLERİN MESELELERİNE DE SAHİP ÇIKARAK ÇÖZÜM ÜRETİLMESİ NOKTASINDA FİKİR YÜRÜTÜYOR”

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Paramı Yönetebiliyorum’ projesi kapsamında gençler, finansal bilinç ile bütçe oluşturabilmeleri konusunda bilinçlendiriyor.

T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Visa Europe ile Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında sürdürülen ‘Paramı Yönetebiliyorum’ projesi bilgilendirme toplantısı Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlendi. Bursa Kent Konseyi Koza Salonu’nda yapılan programa Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim SÖNMEZ Ve engelliler meclisii yürütme kırulu, sivil toplum temsilcileri ve üyeler katıldı.

Paramı Yönetebiliyorum Projesi Eğitmeni Yılmaz Dindar ise, proje kapsamında Türkiye´de 15-30 yaş arası gençler için, kişisel mali kaynaklarını bütçelemelerine ve finans hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.