EKPSS başvuruları başladı – KURA başvuru tarihleri belli oldu

236

EKPSS başvuruları başlatı – KURA başvuru tarihleri belli oldu

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları 24 Şubat Pazartesi günü başlayacak, 7 Mart Cuma günü sona erecekEKPSS başvuruları pazartesi başlayacak

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca EKPSS Merkez tarafından 27 Nisan’da 81 il merkezinde yapılacak.

EKPSS’ye, ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 24 Şubat’ta başlayacak, 7 Mart’ta sona erecek.

BURSADA İSE Başvuru sürecinde engelli adayların, engel grubu ile engellilik durumuna ilişkin diğer bilgileri içeren Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenecektir.

Başvuru için Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz iletişim bilgileri;

Telefon: 0 (224) 223 19 26

Adres: Santralgaraj Mah. Gaziakdemir Cd. No:4  Merinos

Osmangazi/BURSA

2014 KURA başvuru tarihleri belli oldu

Kuraya, ilkokul, ortaokul ve ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracak. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak ve bu adaylar için başvuru süresi 12 Mayıs’ta başlayacak, 23 Mayıs’ta sona erecek.